Worek medali zawodników KS Wojownik Kłobuck

12 Marzec 2024
kategoria:
Sport

9 marca 2024 roku w Hali Sportowej w Pankach odbył się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do ITF w kategorii wiekowej młodzika, juniora młodszego oraz Juniora.

Impreza organizowana przez trenera Pioniera Panki Piotra Telęge okazała się ogromnym sukcesem frekwencyjnym ponieważ startowało w niej 333 zawodników z 13 klubów oraz 4 Województw.

Walki o medale toczyły się od godziny 10 00 do późnych godzin wieczornych co pokazuje potencjał i popularność naszej dyscypliny w Regionie.

KS Wojownik reprezentowało 55 zawodników którzy pod czujnym okiem trenerów Artura Osuchowskiego, Macieja Frydrycha, Aleksandra Tukaja oraz Stefani Macherzyńskiej zdobyli 28 medal (9 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych) oraz III miejsce w klasyfikacji generalnej klubów.

Na pierwszy ogień rywalizacji ruszyli zawodnicy kategorii młodzika i tutaj worek medali otworzyli nasi panowie którzy w najliczniej obsadzonej kategorii układów białych pasów zajęli całe podium. Mowa tutaj o Kacper Mrazie który w finale pokonał Filipa Kwiecień oraz Alan Chęciński i Michał Pietrzak którzy uplasowali się na 3 miejscach. Alan Dorzucił jeszcze brąz w technikach specjalnych więc z imprezy wrócił z dwoma medalami. W układach dziewcząt najwyżej uplasowała się Hania Poch która zdobyła srebrny medal ulegając dopiero finale bardzo nie wielką przewagą punktów. Złoto w konkurencji walk soft kick wywalczyła Oliwia Dominik oraz brązowe medale Franciszek Fikier i Miłosz Skarlak. Dla zawodników walczący w tej konkurencji ogromny szacunek i podwójne ukłony ponieważ ta konkurencja była rozegrana dopiero na koniec dnia. Taekwon-do to sztuka walki dla wytrwałych a wy byliście dokładnie tego przykładem.

Następnie rywalizacje rozpoczęli juniorzy młodsi i tutaj również nie brakowało emocji. Dwie kategorie zdominowaliśmy całkowicie gdzie po wielu bojach eliminacyjnych naszych dwóch reprezentantów spotkało się w Finale. Mowa tutaj o kategorii plus 65 kg chłopków gdzie Jakub Zomerfeld (również zwycięzca technik specjalnych najlepszy zawodnik turnieju) pokonał Mateusza Ciszewskiego oraz do 44 kg dziewcząt Michalina Stefańska zwyciężyła Nadie Sobaniak (dodatkowo brąz w układach). Bardzo lubimy takie kategorie gdzie dwóch naszych zawodników dochodzi do finału i między nami rozgrywamy kto zostaje zwycięzca turnieju. W tej Kategorii wiekowej mieliśmy jeszcze zwyciężczynie do 60 kg Emilie Juszczak, oraz brązową medalistkę do 48 kg Aleksandrę Olczyk. Wśród panów do kolekcji dorzucili Piotr Włodarek srebrny medal walk do 60 kg oraz brązowy Krystian Rychter walk do 50 kg.

Ostatnia kategoria wiekowa Juniora również przyniosła naszym szkoleniowcom ogrom radości. Finał układów najbardziej prestiżowej kategorii układów mistrzowskich należał do naszych dziewczyn. Natalia Kulej złoto a Wiktoria Sawicka Srebro (Wika dorzuciła jeszcze srebrny medal w walkach do 61 kg). W walkach posypał się grad kolejnych medali gdyż w rewelacyjnym stylu swoje wagi wygrali Mikołaj Stępień(dodatkowo brąz w układach), Jakub Juszczyk oraz Emilia Kielan (dodatkowo brąz w technikach specjalnych) . Srebrne do kolekcji klubowej dorzucała Maria Strzelczak i wcześniej wspomniana Wiktoria Sawicka.

Ten pierwszy turniej Taekwon-do był dla nas bardzo owocny ale oczywiście nigdy nie zapominamy o tych dzięki którym możemy jeździć, walczyć , trenować i w konsekwencji tworzyć tak piękne wyniki.

Dla Pana Marcina Zomerfelda który cały dzień tworzył wspaniałą kolekcje zdjęć z tego wyjątkowego dnia

Ogromne słowa uznania dla świadomych rodziców którzy słowem, czynem i często finansami wspierają sportową pasje swoich pociech.

Pokłony dla naszych sponsorów firmy ZHU PRZEMKO Przemysław Broczkowski, KLIMAT KOMFORT Michał Tondyra oraz Rehabilitacja TRONINY z Dr. Marek Kluszczyński którzy wspierają wynajmem naszej sali w centrum miasta.

Wielki szacunek dla włodarzy Gminy Kłobuck, Wręczyca Wielka, Opatów, Miedźno oraz Starostwa Powiatowego w Kłobucku którzy obdarzyli nas zaufaniem i wspierają dotacjami działania statutowe naszego Klubu.

I na końcu WIELKIE TAEKWON! dla wszystkich którzy walczyli, zdobywali medale albo doświadczenie na turnieju w Pankach: