ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

Przegląd dróg na terenie powiatu

22 Wrzesień 2021

W poniedziałek 20 września 2021r.  członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Powiatu Kłobuckiego oraz zaproszeni goście spotkali się na wspólnym, wyjazdowym posiedzeniu, połączonym z przeglądem dróg w naszym powiecie.

Kontroli poddano miejsca oceniane jako niebezpieczne, nieprawidłowo oznakowane oraz z uszkodzeniami nawierzchni. W lustracji dróg uczestniczyli m.in. Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wystalski, przedstawiciele Rady Powiatu w Kłobucku, przedstawiciel Powiatowego Zarządu Dróg, a także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku  oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

Skontrolowano drogi na terenie gmin Kłobuck, Miedźno, Opatów, Krzepice i Przystajń. Podsumowując wykonany przegląd dróg powiatu kłobuckiego, Komisja wyjazdowa, stwierdziła, iż niezbędna jest naprawa wskazanych miejsc na drogach w możliwie najszybszym czasie, aby usprawnić ruch komunikacyjny i poprawić bezpieczeństwo.