do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Zmarł kpt. Zygmunt Grzybowski

14 Listopad 2019
kategoria:
Aktualności

Z głębokim smutkiem informujemy, że  dziś w nocy, w wieku 92 lat, zmarł  Zygmunt Grzybowski, kapitan rezerwy, wielki patriota i działacz społeczny, podczas II wojny światowej robotnik przymusowy, więziony w obozie w Oświęcimiu.

Po wojnie m.in. budowniczy pomnika pamięci Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Mokrej. To także wieloletni Prezes, a następnie, do końca życia Prezes Honorowy koła Związku Kombatantów i byłych Więźniów Politycznych w Kłobucku.               
Łączymy się w bólu z jego Rodziną.        
Cześć Jego Pamięci!

Pogrzeb kpt. Zygmunta Grzybowskiego z mszą św. w kościele parafialnym pw. Św.Marcina w Kłobucku, odbędzie się w najbliższą sobotę. Początek uroczystości o godz. 11:30.