ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Złaz leśny 2016

13 Październik 2016

11 października miała miejsce czwarta edycja cieszącej się ogromnym zainteresowaniem imprezy ekologiczno-turystycznej, organizowanej przez Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kłobucku, Ligą Ochrony Przyrody Oddział Kłobuck i Nadleśnictwem Kłobuck.

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kłobuckiego ruszyli na leśne ścieżki, by odkrywać piękno miejscowych lasów oraz utrwalić i sprawdzić swoją wiedzę dendrologiczną.

W tegorocznym złazie, pomimo niesprzyjającej aury, wzięła udział rekordowa liczba uczestników - ponad 600 uczniów przedszkoli i szkół powiatu kłobuckiego wraz z opiekunami! W imprezie uczestniczyło 18 placówek oświatowych, w tym:

• 4 przedszkola (Gminne Przedszkole nr 1, nr 2, nr 4, nr 5 z Kłobucka),
  • 5 szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr  1 im. W. Sebyły w Kłobucku, Szkoła Podstawowa im.  S. Sempołowskiej w Gminnym Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Więckach, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kamyku, Publiczna Szkoła Podstawowa  SPSK im. św. D. Savio w Kłobucku, Szkoła  Podstawowa w Pankach),
  • 6 gimnazjów (Publiczne Gimnazjum SPSK w Kłobucku, Gimnazjum w Zespole Szkół w Białej,
    Gimnazjum przy Zespole Szkół w Libidzy, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku, Gimnazjum w  Opatowie, Gimnazjum w Pankach),
  • 3 szkoły średnie (Zespół Szkół nr 1, nr 2, nr 3 z Kłobucka).

IV Złaz leśny, miał na celu edukację ekologiczną dzieci i młodzieży. W siedzibie Nadleśnictwa Kłobuck, odbył się końcowy etap złazu obejmujący liczne konkursy, pokazy oraz inne atrakcje, w tym m.in.:

• konkursy na rozpoznawanie drzew i krzewów „Jakie to drzewo?”, na „Najpiękniejszy grzyb/bukiet w lasach kłobuckich” i konkurs plastyczny dla przedszkolaków pn. „Najpiękniejszy grzyb”,
  • pokaz sprzętu strzeleckiego i wyszkolenia strzeleckiego oraz udzielania pierwszej pomocy uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku,
  • zawody sportowe dla dużych i małych - przeciąganie lin, wyścigi w workach, slalom z balonami oraz ognisko, grill, ciepła kiełbasa, pachnące bułki, gorące napoje

Wszystkie placówki uczestniczące w złazie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zestawy materiałów promujących powiat kłobucki, odblaski, kamizelki odblaskowe, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji konkursowych, oprócz dyplomów, otrzymali także nagrody rzeczowe w postaci książek i sprzętu sportowego.

Na podsumowaniu IV „Złazu leśnego” Powiat Kłobucki reprezentowali Maciej Biernacki - Wicestarosta Kłobucki, Joanna Kulejewska - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Kłobucku. Obecni byli także przedstawiciele Nadleśnictwa Kłobuck: Grzegorz Półtorak – Nadleśniczy, leśnicy - Wojciech Niewęgłowski, Szymon Rybiński, Robert Tylikowski, Tomasz Paciepnik - prezes Ligi Ochrony Przyrody oddział Kłobuck, oraz dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku - Katarzyna Ściebura i Joanna Foszner.

Przygotowaniem złazu zajmował się zespół nauczycieli w składzie: Joanna Foszner (koordynator imprezy) Aleksandra Ciesielska, Agnieszka Sroka - Adamus, Małgorzata Spalik, Michał Zych, Beata Wojtowicz, Adam Nowak, Piotr Witkowski, Bartłomiej Saran, Mariusz Wilk wraz z grupą młodzieży z tej szkoły.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Złaz leśny 2016 - wyniki konkursów.pdf 16-10-13 12:22 82.33KB pobierz plik: Złaz leśny 2016 - wyniki konkursów.pdf