do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Zawodowcy z Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku jadą do Grecji!!

19 Wrzesień 2016
kategoria:
Aktualności

9 września w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły, rodziców uczniów oraz przedstawicieli Powiatu Kłobuckiego w osobach Pana Starosty Henryka Kiepury, Wicestarosty Macieja Biernackiego, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Pani Joanny Kulejewskiej z Prezesem Zarządu Akademickiego Centrum Informacji i Edukacji Europejskiej Panem Tomaszem Moskalem.

Spotkanie było zwieńczeniem rozmów jakie z fundacją prowadziło kłobuckie Starostwo na temat wyjazdu uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku na praktyki zawodowe do Grecji.

12 października grupa 55 uczniów kształcących się w kierunkach: technik informatyk, technik logistyk i technik mechanik wyjedzie na dwa tygodnie do Nea Messagala w rejonie Larissa w Grecji. Uczniowie odbywać będą praktyki zawodowe zbieżne z ich podstawowym kierunkiem kształcenia, w nowoczesnych zakładach pracy w dni robocze od poniedziałku do piątku. Pobyt obejmuje także program kulturowy w tym m.in. wizytę w Meteorach czy wyjazd na Skiatos. Wyjazd jest całkowicie bezpłatny i obejmuje: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie a także część kulturalną. Uczniowie otrzymywać będą także kieszonkowe na swoje wydatki.

Wyjazd organizowany jest w ramach programu ERASMUS+. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa organizowana przy współudziale fundacji Akademickie Centrum Informacji i Edukacji Europejskiej. Do tej pory Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku sam starał się o pozyskiwanie funduszy w ramach programu ERASMUS+ i dzięki dużemu zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli duża grupa uczniów skorzystała już z możliwości wyjazdu na praktyki zagraniczne do takich krajów jak Włochy czy Francja.