ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim

Zagrożenie koronawirusem w Powiecie Kłobuckim

13 Wrzesień 2020

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kłobucku podała raport dobowy aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu kłobuckiego w związku z pandemią koronawirusa.
Z każdym dniem ulega zmianie liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym i objętych kwarantanną domową z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 32 osoby przechodzą kwarantannę z nałożoną decyzją administracyjną, a 46 osób pozostaje pod nadzorem  epidemiologicznym.

Raport dobowy, stan na godzinę 1200,  13 września 2020 r. dla powiatu kłobuckiego:

Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 32
Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusemCoV - 6
Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 46
Liczba osób w kwarantannie po przekroczeniu granicy - 78
Liczba osób zarażonych koronawirusem w powiecie – 21
Liczba ozdrowieńców  –   192
Liczba zgonów - 3

W województwie śląskim do 21179 przypadków wzrosła liczba zakażonych koronawirusem, 512 osób nie żyje, natomiast 19569 osób to ozdrowieńcy.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że na godzinę 1200 dnia 13 września 2020 r.  jest 74152 osoby, u których stwierdzono – zarażenie koronawirusem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast 2188 osób nie żyje, 60659 osób to ozdrowieńcy.