Zagrożenie koronawirusem w Powiecie Kłobuckim

02 Sierpień 2020

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kłobucku podała raport dobowy aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu kłobuckiego w związku z pandemią koronawirusa.
Z każdym dniem ulega zmianie liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym i objętych kwarantanną domową z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 22 osoby przechodzą kwarantannę z nałożoną decyzją administracyjną, a 42 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.

Raport dobowy, stan na godzinę 12:00, 2 sierpnia 2020 r. dla powiatu kłobuckiego:

Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 22
Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusemCoV - 0
Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 42
Liczba osób w kwarantannie po przekroczeniu granicy - 121
Liczba osób zarażonych koronawirusem w powiecie – 13
Liczba ozdrowieńców  –   62
Liczba zgonów - 1

W województwie śląskim do 16572 przypadków wzrosła liczba zakażonych koronawirusem, 395 osób nie żyje, natomiast 14110 osób to ozdrowieńcy.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że na godzinę 12:00 dnia 2 sierpnia 2020 r.  jest 46894 osoby, u których stwierdzono – zarażenie koronawirusem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast 1731 osób nie żyje, 34709 osób to ozdrowieńcy.