Zagrożenie koronawirusem w Powiecie Kłobuckim

03 Lipiec 2020

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kłobucku podała raport dobowy aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu kłobuckiego w związku z pandemią koronawirusa. Z każdym dniem ulega zmianie liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym i objętych kwarantanną domową z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 32 osoby przechodzi kwarantannę z nałożoną decyzją administracyjną, a  88 osób pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.

Raport dobowy, stan na godzinę 12:00,  03 lipca 2020 r.  dla powiatu kłobuckiego:

Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 32
Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia korona wirusem CoV- 2
Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 88
Liczba osób w kwarantannie po przekroczeniu granicy – 116
Liczba osób zarażonych koronawirusem w powiecie – 24
Liczba ozdrowieńców  –   41
Liczba zgonów - 1

W województwie śląskim do 13083 przypadków wzrosła liczba zakażonych koronawirusem, 339 osób nie żyje, natomiast 8219 osób to ozdrowieńcy.

Ministerstwo Zdrowia informuje,że na godzinę 12:00 dnia 03 lipca 2020 r. jest 35405 osób, u których stwierdzono – zarażenie koronawirusem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast 1507 osób nie żyje, 22651 osób to ozdrowieńcy.