Aktualności
Zagrożenie koronawirusem w Powiecie Kłobuckim
- kategoria:
- Aktualności
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kłobucku podała raport dobowy aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu kłobuckiego w związku z pandemią koronawirusa. Z każdym dniem ulega zmianie liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym i objętych kwarantanną domową z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 34 osoby przechodzą kwarantannę z nałożoną decyzją administracyjną, a 204 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.
Raport dobowy, stan na godzinę 12:00, 28 maja 2020r. dla powiatu kłobuckiego:
Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 34
Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem CoV- 3
Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 204
Liczba osób w kwarantannie po przekroczeniu granicy – 64
Liczba osób zarażonych koronawirusem w powiecie – 22
Liczba ozdrowieńców – 11
Liczba zgonów - 1
W województwie śląskim do 7659 przypadków wzrosła liczba zakażonych koronawirusem, 197 osób nie żyje, natomiast 1554 osoby to ozdrowieńcy.
Ministerstwo Zdrowia informuje, że na godzinę 12:00 dnia 28 maja 2020r. jest 22600 osób, u których stwierdzono – zarażenie koronawirusem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast 1030 osób nie żyje, 10560 osób to ozdrowieńcy.