Zagrożenie koronawirusem w Powiecie Kłobuckim

15 Maj 2020

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kłobucku podała raport dobowy aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu kłobuckiegow związku z pandemią koronawirusa. Z każdym dniem ulega zmianie liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym i objętych kwarantanną domową z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 44 osoby przechodzą kwarantannę z nałożoną decyzją administracyjną, a 95 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Raport dobowy, stan na godzinę 12:00, 15 maja 2020r.  dla Powiatu Kłobuckiego:

Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 44
Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem CoV - 3
Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 95
Liczba osób w kwarantannie po przekroczeniu granicy – 94
Liczba osób zarażonych koronawirusem w powiecie – 18
Liczba ozdrowieńców  –   10
Liczba zgonów - 1

W województwie śląskim do 4905 przypadków wzrosła liczba zakażonych koronawirusem, 172 osoby nie żyją, natomiast  1029 osób to ozdrowieńcy.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że na godzinę 12:00 dnia 15 maja 2020r. jest 17850 osób, u których stwierdzono – zarażenie koronawirusem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast 893 osoby nie żyją, 6918 osób to ozdrowieńcy.