ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Zagrożenie koronawirusem w Powiecie Kłobuckim

01 Maj 2020

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kłobucku podała raport dobowy aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu kłobuckiego w związku z pandemią koronawirusa. Z każdym dniem ulega zmianie liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym i objętych kwarantanną domową z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 21 osób przechodzi kwarantannę z nałożoną decyzją administracyjną, a 109 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Raport dobowy, stan na godzinę 12:00, 1 maja 2020r.  dla powiatu kłobuckiego:

Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 21
Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia korona wirusem CoV- 3
Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 109
Liczba osób w kwarantannie po przekroczeniu granicy – 152
Liczba osób zarażonych koronawirusem w powiecie – 8
Liczba ozdrowieńców  –   7

W województwie śląskim do 2239 przypadków wzrosła liczba zakażonych koronawirusem, 118 osób nie żyje, natomiast 396 osób to ozdrowieńcy.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że na godzinę 12:00 dnia 1 maja 2020r. jest 12877 osób, u których stwierdzono – zarażenie koronawirusem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast 644 osoby nie żyją, 3236 osób to ozdrowieńcy.