Zagrożenie koronawirusem w Powiecie Kłobuckim

03 Kwiecień 2020

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kłobucku podała raport dobowy aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu kłobuckiego w związku z pandemią koronawirusa. Z każdym dniem ulega zmianie liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym i objętych kwarantanną domową z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 45 osób przechodzą kwarantannę z nałożoną decyzją administracyjną, a 223 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Raport dobowy, stan na godzinę 12:00, 03 kwietnia 2020r.  dla powiatu kłobuckiego:

Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną - 45
Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusemCoV-2

Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 223
Liczba osób zarażonych koronawirusem w powiecie - 3

W województwie śląskim do 426  przypadków wzrosła liczba zakażonych koronawirusem, 13 osób nie żyje.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że na godzinę 12:00 dnia 03 kwietnia 2020r. jest 3149 osób stwierdzonych – zarażonych koronawirusem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast 59 osób nie żyje.