XXVI Bieg Krzepkich im. Kazimierza Zembali

16 Wrzesień 2019

W minioną niedzielę 15 września 2019 r. już po raz 26 w Krzepicach odbył się Bieg Krzepkich.

W tegorocznym ogólnopolskim biegu ulicznym na dystansie 10 km wystartowało prawie 120 biegaczek i biegaczy, w ich liczbie również spora grupa sportowców spoza naszego regionu, w tym  z Białorusi i z Ukrainy.

Biegowi głównemu towarzyszyły zawody na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży oraz rywalizacja w ramach Krzepickiej Mili. Nagrody dla najszybszych biegaczy i biegaczek wręczali przedstawiciele lokalnych samorządów i organizacji sportowych. W imieniu Starostwa Powiatowego, tradycyjnie współfinansującego bieg, nagrody zwycięzcom wręczał Starosta Kłobucki Henryk Kiepura. Towarzyszyli im Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia i Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak.

Organizatorami XXIII Biegu Krzepkich byli MGLKS Liswarta w Krzepicach, Urząd Miejski w Krzepicach, LGD Zielony Wierzchołek Śląska oraz Starostwo Powiatowe w Kłobucku.