XXIII Sesja Rady Powiatu

29 Marzec 2017

We wtorek, 28 marca powiatowi radni spotkali się na XXIII sesji Rady Powiatu Kłobuckiego. Zgodnie z porządkiem obrad, w ich trakcie, radni podjęli kilka ważnych uchwał dotyczących działalności powiatu i jego jednostek samorządowych, w tym uchwałę w sprawie sieci szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu.

Wysłuchali także informacji o działalności i sprawozdań jednostek organizacyjnych: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Zarządu Dróg oraz  Powiatowej Inspekcji Sanitarnej przedstawionych przez kierujących tymi instytucjami.

Rada Powiatu przyjęła także stanowiska w sprawie uczczenia dwudziestej rocznicy uchwalenia Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej oraz w sprawie finansowania dróg powiatowych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

W trakcie sesji Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak oraz Sekretarz Powiatu Sylwia Tronina, w imieniu samorządu i społeczeństwa powiatu, w związku z przejściem na emeryturę ppłk. Jerzego Cyrulika, byłego komendanta Ośrodka Szkolenia Służb Więziennych w Kulach, wręczyli mu pamiątkową tabliczkę z podziękowaniem za służbę wraz z bukietem kwiatów.

XXIII Sesja Rady Powiatu

29 marzec 2017 2 zdjęć