do góry
Strona główna Aktualności

XXII edycja powiatowego turnieju w halowej piłce nożnej o puchar Przewodniczącego Rady Powiatu w Kłobucku

24 Styczeń 2024
kategoria:
Aktualności

W 22 już edycji powiatowego turnieju im. Marka Sztolcmana, który został rozegrany 21 stycznia, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 na Zagórzu w Kłobucku,  mistrzostwo Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Seniorów oraz nagrodę Przewodniczącego Rady Powiatu Zbigniewa Pilśniaka, zdobył zespół Klubu Sportowego Panki, trenowany przez Marcina Zalewskiego.

W spotkaniu finałowym KS Panki pokonał 6:0  Huragan Jezioro, powtarzając ubiegłoroczny sukces i po raz piąty, uzyskując tytuł mistrza powiatu kłobuckiego w  halowej piłce nożnej, w turnieju, którego początki sięgają 2001 roku.  

Puchary i nagrody  rzeczowe dla zwycięzców klasyfikacji generalnej i indywidualnych oraz drużyn uczestniczących w turnieju, wręczali obserwujący mistrzostwa -  Starosta Kłobucki Zdzisława Kall, Przewodniczący Rady Powiatu w Kłobucku Zbigniew Pilśniak, Wicestarosta Aneta Kiepura, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Maciej Mońka, Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego Krzysztof Nowak oraz Stanisław Wrzesiński i Wojciech Kowalik z teamu organizującego zawody.

Puchar im. Marka Sztolcmana, byłego starosty kłobuckiego i wicewojewody śląskiego, który ufundowała jego żona Anna Sztolcman, trafił do najlepszego strzelca 6 bramek Tomasza Pasieki, dla którego to już czwarte takie trofeum. Nagrodzono także:  najlepszego piłkarza, bramkarza, obrońcę i piłkarskie "odkrycie" mistrzostw, a także najlepszą "piątkę" halowej imprezy.

Organizatorami i gospodarzami tych powiatowych mistrzostw  byli Zarząd Powiatu Kłobuckiego, Zespół Szkół  nr 1 w Kłobucku oraz ULKS Herkules Truskolasy, a współuczestniczyli w organizacji Wojewódzkie i Powiatowe Zrzeszenie LZS , Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach w tym Podokręg Częstochowa i  KS Grom Miedźno.

Zdjęcia, tabele i zestawienia: Stanisław Wrzesiński

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Wyniki.pdf 24-01-24 13:26 418.36KB pobierz plik: Wyniki.pdf