XII Turniej Samorządowców w Piłce Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu

24 Marzec 2015

Tytuł najlepszej drużyny w powiecie zdobył, po raz pierwszy w historii zawodów, najmłodszy zespół turnieju, reprezentujący gminę Miedźno, z kapitanem Michałem Leśnikowskim, po wygraniu 2:0, meczu o miejsca 1-2 z reprezentacją gminy Opatów.

Z kolei dla najbardziej utytułowanej drużyny samorządowców z Opatowa, której kapitanem był jak zwykle Wójt Bogdan Sośniak, było to czwarte medalowe, miejsce w turnieju w przeciągu 5 ostatnich lat.

W meczu, w którym rywalizowano o trzecie i czwarte miejsce w turnieju, zespół reprezentujący Starostwo Powiatowe i powiatowe jednostki organizacyjne, z Członkiem Zarządu Powiatu Krzysztofem Nowakiem jako kapitanem, zwyciężył reprezentację gminy Kłobuck, w której grał m.in. Burmistrz Jerzy Zakrzewski.

Na pozostałych miejscach uplasowały się drużyny reprezentujące gminy Krzepice i Przystajń - z Wójtem Henrykiem Machem w składzie oraz, grający ze względów regulaminowych poza konkursem, zespół z gminy Panki.

Dyplomy i nagrody wręczali Henryk Kiepura – Starosta Kłobucki i Zbigniew Pilśniak - Przewodniczący Rady Powiatu.

Turniej zorganizowało Starostwo Powiatowe dzięki przychylności Burmistrza Krystiana Kotyni i udostępnieniu hali przez Gminę Krzepice. Organizatorzy dziękują również Wiesławowi Drabowi, Krzysztofowi Nagłowskiemu, Bartłomiejowi Saranowi oraz Sławomirowi Jaskule, którzy sędziowali turniejowe mecze.