do góry
ikonaSzkoła produkuje maski, a lokalne firmy pomagają!
Strona główna Aktualności

„Wybieram Polskie EKO” - warsztaty kulinarne w Zespole Szkół nr 1

24 Luty 2020
kategoria:
Aktualności
 

W ostatni piątek, 21 lutego br. do Zespołu Szkół Nr 1, na Zagórzu w Kłobucku, przyjechał  Carlos Gonzales Tejera – kucharz, dziennikarz, smakosz i gawędziarz, a także aktywny promotor żywności wysokiej jakości oraz tradycji kulinarnych różnych krajów i regionów.

 

To jego druga wizyta w naszej szkole. Tym razem, od rana,  wraz z uczestnikami warsztatów:  młodzieżą z klas o profilu gastronomicznym oraz nauczycielami przedmiotu Magdaleną Polis i Pawłem Wróblewskim, promował wiedzę o polskich, ekologicznych produktach żywnościowych oraz o zasadach i technikach przygotowywania potraw z tych produktów. Podczas warsztatów, zgodnie ze wcześniejszymi uzgodnieniami ze szkołą,  hiszpański mistrz kuchni, korzystał urządzeń i wyposażenia pracowni gastronomicznej szkoły a także z przygotowanych na pokaz produktów. Warsztaty zakończyła degustacja potraw, przygotowanych pod okiem mistrza oraz podsumowanie, którego najważniejszą częścią było rozdanie świadectw dla uczniów.

Na zaproszenie Dyrektor ZS nr 1 – Anny Nowickiej, warsztatom przyglądali się m.in. Wicestarosta Zdzisława Kall i Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Nowak.