do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Wspólny projekt Powiatu Kłobuckiego i partnerskiego, bawarskiego Powiatu Hassberge

14 Sierpień 2019
kategoria:
Aktualności
 

W dniach od 11 do 14 sierpnia, w naszym powiecie przebywała z roboczą wizytą, delegacja z niemieckiego Powiatu Hassberge.

Wizyta poświęcona była rozmowom i ustaleniom, dotyczącym  projektu wymiany uczniów  z Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku oraz niemieckiego zespołu szkół z Hassfurtu. 

Stronę niemiecką reprezentował Dyrektor Zarządzający Starostwa Hassberge, Horst Hofmann oraz  przedstawicielki niemieckiej szkoły, biorącej udział w projekcie: Hedwig Richter i Dagmar Keenan. W rozmowach ze strony naszego powiatu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Kłobuckiego: Starosta Henryk Kiepura i Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Nowak oraz Dyrektor Małgorzata Galle-Michałowska i nauczycielka Elżbieta Ptak-Gmyrek z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Kłobucku.

Uzgodnienia w ramach projektu, dotyczyły w szczególności, planowanych w bieżącym roku, dwóch wyjazdów uczennic i uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami na zajęcia praktyczne do Niemiec, do Powiatu Hassberge. Podczas wizyty, Powiat Kłobucki jako  zorganizował dla niemieckich gości również program zwiedzania naszego regionu.