do góry
ikona25 lutego 2019 roku (poniedziałek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Kłobucku.
Strona główna Aktualności

Władysława Żurek ze Złochowic obchodziła stulecie urodzin

04 Lipiec 2018
kategoria:
Aktualności
 

4 dzieci, 7 wnuków, 14 prawnuków i 7 praprawnuków liczy najbliższa rodzina Pani Władysławy Żurek, mieszkanki Złochowic w gminie Opatów, w starostwie kłobuckim, obchodzącej w minionym tygodniu, 29 czerwca, swoją 100 rocznicę urodzin.

Kwiaty i życzenia przekazał szacownej Jubilatce m.in. Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, uczestnicząc w rocznicowym spotkaniu, zorganizowanym na jej cześć.

Życzenia pani Władysławie, złożył również dyrektor częstochowskiego Oddziału Regionalnego KRUS Piotr Dobosz, wręczając jej także list gratulacyjny od Prezesa KRUS, z informacją o podwyższeniu świadczenia o specjalny dodatek, wypłacany każdemu świadczeniobiorcy, po osiągnięciu 100 lat życia.

Życzenia wraz z listem gratulacyjnym od premiera wręczył także wójt gminy Opatów Bogdan Sośniak.

Złochowice to miejsce, w którym pani Władysława spędziła całe życie. Tutaj się urodziła i mieszka. Całe życie pracowała w gospodarstwie i tak o tym mówiła: ..."nic mi nigdy nie ciążyło - każda praca była dobra. Były jednak czasy, gdy łatwo nie było i nie zawsze chodziło się sytym, zwłaszcza przed wojną i w czasie wojny."…

Jubilatka jest w dobrej kondycji fizycznej i mentalnej. Nie stosuje specjalnej diety. Dość powiedzieć, że codziennie pije kawę i zdarza się jej zjeść również kebab lub pizzę. Przed dwoma laty czytała jeszcze bez okularów a trzy lata temu tańczyła na zabawie.

Oddział Regionalny KRUS w Częstochowie odnotował w 2018 roku 19 jubilatów obchodzących 100-lecie urodzin. W tej statystyce, oprócz 18 pań jest również jeden stulatek mieszkający w Kamyku.

Źródło:
Zdjęcia KRUS Częstochowa, tekst na podstawie opracowania Ireneusza Leśnikowskiego.