do góry
ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.
Strona główna Aktualności

Wielki sukces Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wręczycy Wielkiej!

23 Sierpień 2022
kategoria:
Aktualności

W dniach od 19-21 sierpnia br. w Szczecinie odbył się V Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin, którego zwycięzcą została Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej. Reprezentantów Powiatu Kłobuckiego osobiście wspierał Starosta - Henryk Kiepura.

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek 19 sierpnia na Placu Solidarności, gdzie Szczecinianie po raz kolejny mogli podziwiać artystów, którzy odwiedzili to piękne miasto.

Przepięknie zaprezentowane widowiska, na które Uczestnicy Festiwalu przygotowywali się przez cały rok dostarczyło wielu emocji i niesamowitych wrażeń.

Ostatecznie zwycięzcą GRAND PRIX V FESTIWALU ORKIESTR DĘTYCH SZCZECIN 2022 O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN, spośród wielu uzdolnionych muzyków reprezentujących różne miasta,  została Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej, która powstała w 1998 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej. Z orkiestrą współpracuje grupa mażoretek, która wzbogaca wizerunek swoimi artystycznymi pokazami i prezentacjami.

Przez ponad 24 lata, pod okiem kapelmistrza Bartłomieja Pięty, orkiestra zachwyca swoim wysokim poziomem oraz dużym uznaniem wielu słuchaczy.

Konkurs, który został podzielony na występy estradowe i pokazy musztry orkiestrowej, na dobre wpisał się w harmonogram żeglarskich imprez. Rozdanie nagród nastąpiło w najpiękniejszym amfiteatrze w Polsce – Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec, który po gruntownej przebudowie, został oddany do użytku.

Dźwięki trąbek, puzonów i saksofonów, przepiękne stroje to wyjątkowa chwila dostarczająca widowni pozytywnej energii i godziwej rozrywki. Życzymy wielu sukcesów, entuzjazmu i wrażliwości w upowszechnianiu muzyki oraz rozwijaniu wyjątkowej pasji, która dzięki wspólnemu muzykowaniu rozwija wrażliwą i emocjonalną na piękno duszę.