Powiat Kłobucki nagradza sportowców

22 Kwiecień 2024

W dniu 19 kwietnia br. wręczono nagrody i wyróżnienia dla sportowców, trenerów i działaczy w dziedzinie sportu.

Nagrody te przyznawane są na mocy Uchwały  Nr 101/XIII/2016  Rady Powiatu w Kłobucku z dnia 17 lutego 2016r. w sprawie określenia zasad i trybu przyznawania nagród i wyróżnień dla sportowców i trenerów za osiągnięte wyniki sportowe oraz dla innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

W uroczystości wzięli udział: Poseł na Sejm RP, Wiceminister Edukacji Narodowej Henryk Kiepura, Poseł na Sejm RP Andrzej Szewiński, Przewodniczący Rady Powiatu Kłobuckiego Zbigniew Pilśniak, Starosta Kłobucki Zdzisława Kall, Wicestarosta Aneta Kiepura, Członkowie Zarządu Powiatu Kłobuckiego – Mariusz Mandat, Józef Borecki i Krzysztof Nowak, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej Justyna Strzelczyk oraz Wiceprezes Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie Jerzy Raganiewicz.

Przyznawanie nagród i wyróżnień za wyniki sportowe oraz znaczące osiągnięcia w działalności sportowej we wszystkich dziedzinach sportu, stanowią wyraz uznania władz samorządowych dla zawodników, trenerów oraz działaczy, biorących udział we współtworzeniu i podnoszeniu poziomu kultury fizycznej i sportu w powiecie kłobuckim.

Nagrody i wyróżnienia sportowe mogą otrzymywać zawodnicy i drużyny zrzeszeni w stowarzyszeniach działających  w zakresie kultury fizycznej, w tym również uczniowskich klubach sportowych, mających siedziby na terenie powiatu kłobuckiego i prowadzących działalność na jego terenie, także w sekcjach sportowych ośrodków sportu i rekreacji gmin powiatu kłobuckiego oraz inne osoby fizyczne mające szczególny wkład w promocję i rozwój sportu na terenie powiatu kłobuckiego.

Nagrody i wyróżnienia przyznawane są za znaczące osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim w roku poprzedzającym przyznanie nagrody lub wyróżnienia.

Na mocy uchwały Nr 1552/2024 z dnia 16 kwietnia 2024 roku w sprawie przyznawania nagród i wyróżnień dla sportowców i trenerów za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2023, Zarząd Powiatu Kłobuckiego przyznał:

• nagrody pieniężne wkwocie 300 zł za osiągnięcia sportowe zawodnika/zawodniczki na szczeblu międzynarodowym następującym osobom:
  1. Kamila Świącik (taekwon-do)
  2. Dominik Jaskuła (pływanie, judo)
  3. Julia Kaczmarzyk (pływanie)
  4. Igor Kaczmarzyk (pływanie)
  5. Patryk Kałmuk (taekwon-do)
  6. Kamila Strzelczyk (taekwon-do)
  7. Adam Miłkowski (taekwon-do)
  8. Emilia Osadnik (biegi, pływanie)
  9. Piotr Kierlik (pływanie)
  10. Stefania Macherzyńska (taekwon-do)
  11. Przemysław Kurzacz (taekwon-do)
  12. Mikołaj Stępień (taekwon-do)
  13. Natalia Kulej (taekwon-do)
  14. Emilia Kielan (taekwon-do)
  15. Kajetan Galiczak (pływanie)
  16. Kacper Galiczak (pływanie)
  17. Patrycja Kmieć (pływanie)
  18. Maciej Kmieć (pływanie)
  19. Zuzanna Strzelec (pływanie)
  20. Kinga Grzelak (biegi)
  21. Jan Kabziński (kickboxing)
  22. Antoni Dądela (lekkoatletyka)
  • nagrody pieniężne w kwocie 200 zł za osiągnięcia sportowe zawodnika/zawodniczki na szczeblu ogólnopolskim następującym osobom:
  1. Maksymilian Wacowski (biegi, pływanie)
  2. Antoni Wacowski (biegi, pływanie)
  3. Paweł Telenga (taekwon-do)
  4. Kacper Księżarek (taekwon-do)
  5. Oliwia Leszczyna (biegi)
  6. Julia Mrowiec (biegi, pływanie, cross rowerowy)
  7. Franciszek Mrowiec (pływanie)
  8. Wiktoria Sawicka (taekwon-do)
  9. Aleksander Tukaj (taekwon-do)
  10. Barbara Pawełczak (biegi)
  11. Mateusz Pawełczak (biegi)
  12. Maciej Frydrych (taekwon-do)
  13. Antonina Mazik (pięciobój nowoczesny: jazda konna, szermierka na szpady, pływanie, strzelanie z pistoletu laserowego i bieg przełajowy)
  14. Franciszek Mazik (pięciobój nowoczesny: jazda konna, szermierka na szpady, pływanie, strzelanie z pistoletu laserowego i bieg przełajowy)
  • Nagrody pieniężne w kwocie 100zł za osiągnięcia sportowe zawodnika/zawodniczki na szczeblu wojewódzkim otrzymują:
  1. Antonina Nieszporska (pływanie)
  2. Radosław Gmyrek (tenis stołowy)
  3. Karol Świąć (tenis stołowy)
  4. Maja Telęga (taekwon-do)
  5. Krystian Wolski (taekwon-do)
  6. Łukasz Wydmuch (tenis stołowy)
  7. Mateusz Wydmuch (tenis stołowy)
  • Nagrodę pieniężną w kwocie 300 zł za osiągnięcia drużyny w sportowym współzawodnictwie szkół otrzymała:
  1. Drużyna dziewcząt w piłce ręcznej ze Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej, Igrzyska dzieci klas 4-6

Zarząd Powiatu przyznał także wyróżnienia trenerom i działaczom, będącym członkami lub pracownikami klubu sportowego, stowarzyszenia działającego w zakresie kultury fizycznej bądź uczniowskiego klubu sportowego, prowadzącym szkolenia zawodników uzyskujących znaczące wyniki sportowe, a także innym osobom fizycznym  mającym szczególny wkład w promocję i rozwój sportu na terenie powiatu  kłobuckiego.

W roku 2023 byli to:

1. Piotr Telenga /ULKS Pionier Panki
  2. Karolina Górecka-Krawczyk /KS Wojownik Kłobuck
  3. Olga Jana / KS Wojownik Kłobuck
  4. Aleksandra Jaskuła / Kłobucki Klub Pływacki Delfin
  5. Sławomir Jaskuła /ULKS Spartakus Krzepice
  6. Jan Krok /PZ LZS Kłobuck
  7. Wojciech Kowalik /KS Grom Miedźno
  8. Stanisław Wrzesiński /PZ LZS Kłobuck
  9. Grzegorz Garbaciak /PZ LZS Kłobuck
  10. Nicola Brzęczek /GKS Katowice
  11. Tomasz Pasieka / KS Panki
  12. Artur Pląskowski / Ruch Chorzów
  13. Dawid Wojtyra / MKS Kluczbork
  14. Łukasz Swodczyk / MKS Będzin
  15. Marcin Zalewski / KS Panki
  16. Angelika Pawlica / OSiR Kłobuck
  17. Dariusz Jankowski /PZ LZS Kłobuck
  18. Krzysztof Mika /Wręczyca Wielka
  19. Aleksander Jankowski / Raków Częstochowa

Nagrody w postaci statuetek powędrowały także do: Znicza Kłobuck, Liswarty Popów, Klubu Sportowego Panki i Kadry Nauczycieli w-f Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej.

Wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje!