do góry
ikonaInformujemy, że w dniach 24.11.2023 r. - 01.12.2023 r. Powiatowy Rzecznik Konsumentów będzie nieobecny
Strona główna Aktualności

Uroczyste podsumowanie projektu: „Zrozumieć znane, dostrzec nieznane - jak geografia tłumaczy świat?"

23 Styczeń 2023
kategoria:
Aktualności

W dniu 10 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pt.: „Zrozumieć znane, dostrzec nieznane - jak geografia tłumaczy świat? realizowanego jest przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Nauka dla Społeczeństwa”.

Do projektu zostało zakwalifikowanych tylko 16 szkół z całej Polski, a wśród nich Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku. W projekcie uczestniczyli uczniowie z klas: III LO, IV TEL oraz IV TEGL realizujący geografię w zakresie rozszerzonym.

Gośćmi uroczystości byli m. in.: Pani dr Anna Dudek, Pan dr hab. Tomasz Wites reprezentujący Uniwersytet Warszawski, Starosta Powiatu Kłobuckiego Pan Henryk Kiepura, burmistrz Kłobucka Pan Jerzy Zakrzewski, Sekretarz Gminy Kłobuck Pani Sylwia Piątkowska, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku Pan Jacek Rudzki oraz wieloletnia Dyrektor „kłobuckiej jedynki” Pani Anna Nowicka.

Podczas spotkania zostały wygłoszone dwa wykłady. Pierwsza prezentacja dotyczyła tematu „Znane i nieznane atrakcje turystyczne powiatu kłobuckiego” - przygotowana i przedstawiona została przez koordynatora projektu - Pana Janusza Mońkę, nauczyciela geografii w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku.  W drugiej części uroczystego podsumowania projektu młodzież przedstawiła propozycje działań, które warto rozważyć i wdrożyć w celu „poprawy” jakości życia w Kłobucku. Następnie głos zabrali Pan Henryk Kiepura i Pan Jerzy Zakrzewski, którzy odnieśli się do pomysłów uczniów. Młodzież otrzymała również okolicznościowe upominki związane z realizacją projektu. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.

Uroczyste podsumowanie projektu: „Zrozumieć znane, dostrzec nieznane - jak geografia tłumaczy świat?"

24 styczeń 2023 25 zdjęć