do góry
ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!
Strona główna Aktualności

Uroczyste podsumowanie Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa

20 Czerwiec 2022
kategoria:
Aktualności

W dniu 13 czerwca, w auli szkoły, odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, połączone z obchodami 180 rocznicy urodzin wybitnej pisarki Marii Konopnickiej.

W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Zdzisława Kall- Wicestarosta, Joanna Kulejewska - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Józef Borecki - Członek Zarządu Powiatu, Pani Katarzyna Drabczyk – Podinspektor w Wydziale  Edukacji, opiekun projektu, Dyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach - Grzegorz Mastalerz i Wicedyrektor - Agnieszka Borowska oraz nauczyciele i uczniowie.

Dzięki wsparciu i otwartości Starostwa Powiatowego w Kłobucku i podpisaniu przez organ prowadzący umowy z Wojewodą Śląskim, szkoła mogła podjąć w listopadzie 2021 r. działania na rzecz promocji czytelnictwa wśród młodzieży. Wnioskowana kwota wynosiła 12 000 zł, a wkład własny organu prowadzącego – 3000 zł, co uczyniło niebagatelną  kwotę 15 000 zł.

Pozwoliło to na zakup 435 nowych woluminów, w tym lektur szkolnych, beletrystyki, literatury młodzieżowej oraz wyposażenia biblioteki: czytników audiobooków, urządzenia wielofunkcyjnego i laptopa.

W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody za udział w literacko – plastycznym konkursie dotyczącym twórczości Marii  Konopnickiej.

W kategorii szkół podstawowych wyróżnione zostały:

  • I miejsce – Oliwia Ściebura (Szkoła Podstawowa w Kamyku)
  • II miejsce – Wiktoria Kotek (Szkoła Podstawowa w Zajączkach I)
  • III miejsce – Karolina Ladra (Szkoła Podstawowa w Parzymiechach)

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

  • I miejsce – Ksenia Lizurej
  • II miejsce – Zuzanna Cybińska
  • III miejsce – Natalia Pawluch

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci pakietów książek wręczył Pan Starosta Henryk Kiepura.

Podsumowanie NPRCZ nie mogło odbyć się bez części artystycznej. Uczniowie z koła teatralnego odegrali wywiad z Marią Konopnicką, a Filip Balcerzak i Marcin Jabłonka  wzbogacili występ pięknym odczytaniem fragmentu noweli pisarki  pt: „Chodzik.

Uroczystość zakończyła się niespodzianką w postaci loterii fantowej, w której nagrodą główną był pakiet książek zakupionych w ramach NPRCZ.