do góry
ikonaNABÓR DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019
Strona główna Aktualności

Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni w Zespole Szkół w Krzepicach

03 Październik 2017
kategoria:
Aktualności
 

Dnia 2 października br. o godzinie 12.00 nastąpiło oficjalne otwarcie Zielonej Pracowni w Zespole Szkół w Krzepicach pn. „Dziupla Badacza”, a także można było podziwiać zrealizowany projekt ekologiczny pn. „Mini ogrody – Ptasi ogród w Krzepicach”.

Dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Starostwo Powiatowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach stworzono nowoczesną salę lekcyjną wraz z zapleczem mini laboratoryjnym. Ekopracownia została także wyposażona w sprzęt, który uczniowie mogą wykorzystywać w badaniach terenowych. A zasoby mini ogrodów wzbogacają krajobraz wokół szkoły i  służą uczniom w przyswojeniu umiejętności ogrodniczych. Projekty ekologiczne pn. „Dziupla Badacza” i „Mini ogrody – Ptasi ogród w Krzepicach.” uzyskały dofinansowanie w kwocie 60 117,70 zł. W finansowaniu projektu uczestniczyła również Rada Rodziców.

Celem nowoczesnej szkoły jest zorganizowanie podopiecznym warunków sprzyjających rozwój intelektualny z nastawieniem na ekologię i dbanie o środowisko. W odnowionych i zmodernizowanych pracowniach uczniowie mogą jeszcze szerzej rozwijać swoje zainteresowania z przedmiotów przyrodniczych, co z kolei przekłada się na najwyższą zdawalność matur w powiecie kłobuckim.

W uroczystym otwarciu udział wzięli: Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Andrzej Pilot, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Kłobucki Maciej Biernacki, członkowie Zarządu Powiatu Józef Borecki i Krzysztof Nowak, Radni Powiatu Kłobuckiego: Tomasz Jeziorski, Mieczysław Szewczyk i Maciej Mońka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Joanna Kulejewska, dyrekcja Zespołu Szkół w Krzepicach Grzegorz Mastalerz i Agnieszka Borowska, grono pedagogiczne oraz licznie zgromadzona młodzież Zespołu Szkół w Krzepicach.

Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni w Zespole Szkół w Krzepicach

3 październik 2017 25 zdjęć