ikona Hala Sportowa Powiatu Kłobuckiego w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku została otwarta 7 grudnia 2022 r.ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim

Uroczysta inauguracja roku szkolnego na Jasnej Górze

20 Wrzesień 2022

7 września 2022 roku, w Sanktuarium na Jasnej Górze odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów województwa śląskiego.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył biskup pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej, Andrzej Przybylski. W wydarzeniu uczestniczyła Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer, przedstawiciele delegatur, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz poczty sztandarowe. Starostę Powiatu Kłobuckiego Henryka Kiepurę reprezentowała Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym w Kłobucku Joanna Kulejewska. Uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kłobucki reprezentowała delegacja uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku.