do góry
Strona główna Aktualności

Uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku na podium konkursie regionalnym

11 Kwiecień 2017
kategoria:
Aktualności
 

Uczennica klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku – Urszula  Sawicka - zajęła III miejsce w regionalnym konkursie z języka niemieckiego „Śladami Marcina Lutra”.

Konkurs ten został zorganizowany z okazji obchodów 500-lecia reformacji przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie i był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego i lublinieckiego.        

Konkurs miał formę pisemną, a wszystkie polecenia i ich treść były w języku niemieckim. Obejmował on test leksykalno-gramatyczny, rozumienie tekstu czytanego i znajomość realioznawcznych i kulturoznawczych elementów, dotyczących życia i dzieła Marcina Lutra, miejsc związanych z działalnością niemieckiego reformatora oraz przyczyn i skutków reformacji.

Celem konkursu było upamiętnienie 500-lecia reformacji w uchwalonym przez Radnych Sejmiku Województwa Śląskiego roku 2017 Rokiem Reformacji, popularyzowanie wiedzy o kulturze i historii Niemiec (życie i działalność niemieckiego reformatora religijnego Marcina Lutra oraz jego wkład w kulturę i historię kraju), motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, znajomości zagadnień leksykalno-gramatycznych oraz wiadomości z zakresu realio- i kulturoznawstwa. Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Agnieszka Sroka – Adamus – nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

Gratulujemy sukcesu!

Uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku na podium konkursie regionalnym

11 kwiecień 2017 2 zdjęć