Strażak Cup

21 Marzec 2016

20 marca 2016 r., na hali sportowej w Pankach, odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych "Strażak Cup". Rywalizowało ze sobą 8 drużyn. Dzięki, między innymi, wzorowej postawie bramkarza - Kamila Pilarza, najlepszą strażacką drużyną w piłkarskiej imprezie okazało się OSP Zamłynie.

Pierwszy strażacko-piłkarski turniej w naszym powiecie. Najwięcej powodów do radości mają druhowie z OSP Zamłynie, którzy wygrali finałowy mecz z OSP Kawki. Obie drużyny, podczas sportowej imprezy, zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Na trzecim miejscu zameldowała się brygada z Truskolas. Tuż za podium wylądowali strażacy ze Starokrzepic. Piąta lokata dla gospodarzy z Panek, szóstą pozycje zajęło Miedźno, siódmą Kuźniczka, a stawkę zamknął Opatów.

Ufundowane przez siebie puchary i statuetki wręczali: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kłobucku, a zarazem Starosta Powiatu Kłobuckiego – Henryk Kiepura, Komendant Powiatowej PSP w Kłobucku – Zbigniew Desperak oraz Wójt Gminy Panki – Bogdan Praski.

Warto nadmienić, że podczas turnieju, strażacy z Panek organizowali również zbiórkę na zakup defibrylatora dla miejscowej jednostki. Z tego, co wstępnie udało dowiedzieć od inicjatora tej akcji, Wojciecha Poniatowskiego, to uzbierano już ponad 1/10 potrzebnej kwoty.

Grupa A:

Miedźno 2-2 Kawki
(Mariusz Jabłoński, Witold Konieczny - Piotr Wręczycki x2)
Truskolasy 2-1 Kuźniczka
(Patryk Jankowski, Adrian Sowa - Michał Kasprzyk)
Miedźno 0-1 Truskolasy
(Andrzej Bogus)
Kawki 4-1 Kuźniczka
(Piotr Wręczycki x2, Paweł Wręczycki x2 - Michał Kasprzyk)
Miedźno 5-2 Kuźniczka
(Witold Konieczny x3, Mariusz Jabłoński x2 - Michał Kasprzyk, Dominik Wilk)
Kawki 2-0 Truskolasy
(Damian Wieczorek, Piotr Wręczycki)

Wyniki grupy B:

Zamłynie 5-0 Opatów
(Przemysław Heluszka x3, Radosław Kuśmierczyk x2)
Starokrzepice 0-0 Panki
Zamłynie 1-0 Starokrzepice
(Krzysztof Rendak)
Opatów 0-1 Panki
(Marcin Bator)
Zamlynie 6-0 Panki
(Przemysław Heluszka x2, Radosław Kuśmierczyk x2, Łukasz Kubat, Krzysztof Rendak)
Opatów 0-1 Starokrzepice
(Marek Widera)

Mecz o 7. miejsce:

Kuźniczka 6-0 Opatów
(Michał Kasprzyk x2, Dominik Wilk x2, Tomasz Pietrzak, Przemysław Dobrowolny)

Półfinał I:

Kawki 6-0 Starokrzepice
(Piotr Wręczycki x2, Paweł Wręczycki x2, Piotr Kubat x2)

Półfinał II:

Truskolasy 1-3 Zamłynie
(Andrzej Bogus - Mariusz Duda, Przemysław Heluszka, Radosław Kuśmierczyk)

Mecz o 5. miejsce:

Miedźno 1-1 (karne 1-2) Panki
(Daniel Polak - Marcin Bator; karne: Mateusz Brodziak broni, Andrzej Blukacz na 1:0, Mariusz Jabłoński na 1:1, Michał Francug na 2:1, Mateusz Brodziak broni)

Mecz o 3. miejsce:

Starokrzepice 1-4 Truskolasy
(Paweł Kuc - Andrzej Bogus x2, Bartłomiej Stacherczak, Szymon Wróbel)

Finał:

Kawki 0-0 (karne 1-2) Zamłynie
(karne: Krzysztof Rendak na 1:0, Piotr Wręczycki słupek, Przemysław Heluszka obok, Bartosz Rokosa na 1:1, Kamil Pilarz na 2:1, Paweł Wręczycki obok)

Klasyfikacja końcowa:
  1. OSP Zamłynie
  2. OSP Kawki
  3. OSP Truskolasy
  4. OSP Starokrzepice
  5. OSP Panki
  6. OSP Miedźno
  7. OSP Kuźniczka
  8. OSP Opatów
Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy strzelec: Piotr Wręczycki (Kawki) - 7 bramek
Najlepszy piłkarz: Radosław Kuśmierczyk (Zamłynie)
Najlepszy bramkarz: Kamil Pilarz (Zamłynie)
Najlepsza "piątka" turnieju: Kamil Pilarz, Piotr Wręczycki, Radosław Kuśmierczyk, Patryk Jankowski (Truskolasy) i Przemysław Heluszka (Zamłynie).