Starostwo wspiera działanie Punktu Interwencji Kryzysowej

14 Luty 2019

W poniedziałek 11 lutego br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłobucku Starosta Henryk Kiepura wraz z Wicestarostą Zdzisławą Kall podpisali umowę na realizację zadania publicznego pod tytułem „Prowadzenie Punktu Interwencji kryzysowej”.

Beneficjentem projektu jest Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. Kwota dotacji jaką Powiat Kłobucki przeznaczył na to zadanie opiewa na 13.000,00 zł. Projekt zakłada podjęcie kompleksowych działań na rzecz osób, rodzin, całych grup będących w stanie kryzysu, których celem jest zapobieganie utracie lub przywracanie utraconej równowagi w wymiarze psychicznym i społecznym, zdolności do działania i autonomii oraz rozwiązania problemu lub problemów stanowiących podłoże doświadczenia kryzysowego.