do góry
Strona główna Aktualności

Starostwo Powiatowe - ruszają inwestycje drogowe

20 Marzec 2017
kategoria:
Aktualności
 

W siedzibie Starostwa Powiatowego podpisano w dniu 20 marca, umowę z wykonawcą remontu drogi powiatowej obejmującej ulicę Podgaj we Wręczycy Wielkiej.

Zawarcie umowy to ostatni, formalny etap przed przystąpieniem do zadania przez firmę OLS sp. z o.o. z Lublińca, która wygrała przetarg rozpisany przez Powiat Kłobucki. Ze strony Powiatu Kłobuckiego, podpisy pod umową złożyli Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Wicestarosta Maciej Biernacki.

Zgodnie z umową, remont drogi obejmujący wymianę nawierzchni oraz przebudowę poboczy, ma zostać zrealizowany do czerwca br. Koszt zadania to 396 tys. zł. Ponad 63% z przeznaczonej na inwestycję kwoty, Starostwo pozyskało ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich(EFROW), którymi dysponuje Śląski Urząd Marszałkowski. Pozostała kwota zostanie po połowie sfinansowana, środkami Powiatu Kłobuckiego i Gminy Wręczyca Wielka.

Remont tej drogi to kolejny krok do modernizacji całej sieci dróg powiatowych, zaplanowanej przez samorząd powiatowy, poprawiającej zarówno komfort jak i bezpieczeństwo podróży mieszkańców i innych użytkowników naszych dróg.      

Starostwo Powiatowe - ruszają inwestycje drogowe

20 marzec 2017 2 zdjęć