do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Starosta na dożynkach w Gminie Przystajń

19 Sierpień 2019
kategoria:
Aktualności
 

W miniony niedzielę 18 sierpnia, na zaproszenie Wójta Przystajni Henryka Macha, Przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa kmiecia oraz Proboszcza miejscowej parafii księdza Zbigniewa Mozda, Starosta Henryk Kiepura reprezentował nasz powiat, na gminnych uroczystościach dożynkowych.

W trakcie obchodów odbył się przemarsz korowodu na stadion Klubu Sportowego „Płomień” Przystajń, który był główną areną święta plonów oraz uroczysta msza święta. W oficjalnej części uroczystości, tradycyjnie uczczono chleb wypieczony z ziarna z tegorocznych zbiorów. Uroczystości zakończył festyn ludowy.   

Przypominamy, że już 25 sierpnia, w Pankach odbędą się dożynki powiatowo-gminne, organizowane przez Powiat Kłobucki i Gminę Panki,.

Zapraszamy.