Starosta Kłobucki na jubileuszowym X festiwalu folklorystycznym we Wręczycy Wielkiej

22 Wrzesień 2015

Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej po raz kolejny gościł kilkuset artystów ludowych z naszego regionu.

Na rekordową liczbę uczestników złożyło się 14 zespołów śpiewaczych, 13 solistów oraz 3 zespoły ludowo-obrzędowe.

Stojące tradycyjnie na wysokim poziomie artystycznym występy, oceniało jury w składzie: Przemysław Spandel (olista zespołu Śląsk), Dorota Janik (muzyk), Ewa Pięta (muzyk).

Organizatorami przeglądu było: Stowarzyszenie "PROM" wraz z GOK we Wręczycy Wielkiej oraz Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Pośród licznych widzów popołudnia z kulturą ludową na wysokim poziomie, był także reprezentujący samorząd powiatowy Starosta Kłobucki - Henryk Kiepura.

Duża liczba widzów festiwalu jest dowodem żywego kultywowania tradycji ludowych w tym dialektów i gwar naszego regionu oraz nie słabnącej popularności pieśni ludowych.