do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Starosta Kłobucki na Obchodach Dnia Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszawie

07 Maj 2018
kategoria:
Aktualności

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyły się Obchody Dnia Strażaka z udziałem prezesa Zarządu Głównego OSP Waldemara Pawlaka.

Święto zorganizowano jak zwykle 4 maja, w dniu patrona strażaków, św. Floriana. W bieżącym roku, z powodu stanowiska wojewody mazowieckiego, strażacy ochotnicy świętowali osobno, niezależnie od państwowych obchodów. Na dorocznej ceremonii, spotkali się  reprezentanci 16 200 jednostek OSP z całej Polski, w których służbę pełni około 700 tys. ochotników.

W uroczystościach uczestniczył Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP. 52 jednostki, które obchodzą w bieżącym roku rocznicę 100 lat istnienia, zostało podczas uroczystości uhonorowanych Złotym Znakiem Związku OSP RP. Łącznie 300 jednostek OSP może się poszczycić ponad 100-letnim stażem w pracy na rzecz współobywateli a ok. 4,5 tys. jednostek ochotniczych działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Zdjęcia: http://www.infosecurity24.pl