do góry
ikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Starosta Kłobucki na Konwencie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

10 Styczeń 2020
kategoria:
Aktualności

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura uczestniczył w Konwencie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, który miał miejsce w dniach 8-10 stycznia, w Ustroniu.

Powiat Kłobucki, zgodnie ze stosowną uchwałą Rady Powiatu Kłobuckiego, został w minionym roku członkiem ŚZGiP. Pośród tematów sesji plenarnych, które znalazły się w agendzie zjazdu w Ustroniu znalazły się m.in. kwestie dotyczące wyzwań stojących przed lokalnymi samorządami na Śląsku, w obszarach polityki energetycznej, zmian klimatu,  gospodarki odpadami oraz zagospodarowania funduszy unijnych dedykowanych tym obszarom. Rozmawiano także o zagadnieniach związanych z prawnym wymiarem i  następstwami  działania samorządów i ich organów.

W trzydniowej naradzie przedstawicieli samorządów, wypełnionej intensywnymi sesjami plenarnymi, uczestniczyli też m.in. starostowie powiatów cieszyńskiego (gospodarza konwentu), częstochowskiego i myszkowskiego oraz kilkudziesięciu wójtów i burmistrzów z województwa śląskiego.  W konwencie uczestniczył także Jerzy Buzek –  były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.