do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Seniorzy z potencjałem w powiecie kłobuckim

01 Październik 2021
kategoria:
Aktualności

W dniu 1 października 2021 roku w Dziennym Domu SENIOR+ w Kłobucku – jednostce organizacyjnej Powiatu Kłobuckiego - gościli Starosta Kłobucki - Henryk Kiepura oraz Wicestarosta - Zdzisława Kall.

W gościnne progi Seniorów zawitali również dyrektorzy jednostek organizacyjnych Powiatu Kłobuckiego w osobach Pani Żanety Sikory - Dyrektor Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Kłobucku oraz Pana Tomasza Sobisia – Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłobucku.

Okazją do uroczystego spotkania były POWIATOWE OBCHODY DNIA SENIORA’ 2021 w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych – święta obchodzonego corocznie 1 października, ustanowionego 14 grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.  W uroczystych obchodach uczestniczyli Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Kłobucku oraz Przedstawiciele Powiatowej Rady Seniorów w Kłobucku na czele z Przewodniczącym Rady – Panem Marianem Górą, Wiceprzewodniczącym – Panem Józefem Piecem oraz Panią Jadwigą Kubat – Sekretarzem Rady Seniorów.

Starosta Henryk Kiepura na ręce Przewodniczącego Powiatowej Rady Seniorów w Kłobucku złożył LIST GRATULACYJNY DLA SENIORÓW. Serdecznie podziękował za zaangażowanie w organizację tegorocznych obchodów Dnia Seniora w Powiecie Kłobuckim, za poświęcony czas  i chęci oraz energię i werwę, jaką zaprezentowali podczas  dzisiejszych uroczystych obchodów, ale też w dniu 29 września 2021 r. w Tomaszowie Mazowieckim na Ogólnopolskich Senioraliach”2021, w których uczestniczyli.

OGÓLNOPOLSKIE SENIORALIA’ 2021 odbyły się z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego i Minister Marleny Maląg. Swoją radością, pozytywną energią oraz pracami wykonanymi z recyklingu na warsztatach, prowadzonych w ramach zajęć terapeutycznych Seniorzy Dziennego Domu SENIOR+ z Kłobucka zachwycili wszystkich Uczestników i Organizatorów Senioraliów’2021.

Seniorzy Domu SENIOR+ na dzisiejsze uroczyste obchody DNIA SENIORA’ 2021 przygotowali program artystyczny, prezentując swoje umiejętności recytatorskie, śpiewacze i kulinarne, czym zachwycili uczestników. W realizację programu artystycznego włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Kłobucku, którzy przy akompaniamencie wykonali przygotowane utwory muzyczne. Obchody Dnia Seniora uświetniła swoim śpiewem Stypendystka Powiatu Kłobuckiego – uczennica Szkoły Podstawowej w Popowie.

Seniorzy jesteście pokoleniem, które już nic nie musi, lecz bardzo dużo może. Wierzę, że będziecie radośnie kontynuować swoje działania z uśmiechem na twarzy, bo jak niegdyś powiedział ksiądz Jan Twardowski „Uśmiech jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy”. Przyjmijcie proszę życzenia zdrowia na dalsze lata życia, pogody ducha, nieustającej energii oraz dużo serdeczności i ciepła ze strony bliskich i otoczenia. Niech omijają Was troski i smutki dnia codziennego, a radość nigdy nie opuszcza.

Seniorzy z potencjałem w powiecie kłobuckim

1 październik 2021 42 zdjęć