do góry
ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.
Strona główna Aktualności

Samorządowcy Powiatu Kłobuckiego dla mieszkańców z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

08 Luty 2022
kategoria:
Aktualności

Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzepicach, najmłodsza jednostka organizacyjna Powiatu Kłobuckiego oraz jedna z kilku placówek, w naszym powiecie, która zajmuje się działaniem na rzecz osób wymagających opieki, zakończyła w ostatnich dniach, pierwszy rok działania.

Rocznica, zainspirowała środowisko pracowników, rodziców i opiekunów pensjonariuszy Domu, a także samorządowców oraz wszystkich skupionych wokół placówki przychylnych jej ludzi, do  okolicznościowego spotkania. Jego uczestnicy, zaplanowali i połączyli rocznicowe obchody oraz gratulacje z walnym zebraniem członków powołanego kilka miesięcy temu,  Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Warto Spełniać Marzenia”. 

Stowarzyszenie skupia osoby, dla których wspieranie działań placówek opiekujących się osobami z niepełnosprawnością oraz pomoc w rozwiazywaniu ich problemów, stanowią ważne i osobiste wyzwanie. Warto zwrócić uwagę, że grono osób aktywnie uczestniczących w powołaniu Stowarzyszenia, od początku mogło liczyć na wsparcie samorządu powiatowego w tym pomoc ze strony Starosty Kłobuckiego Henryka Kiepury oraz Wicestarosty Zdzisławy Kall. Z tego powodu, podczas walnego zebrania, prócz przedyskutowania i ustalenia najważniejszych spraw organizacyjnych, Prezes Stowarzyszenia - Renata Szewczyk przekazując Staroście akt nadania statusu Członka Honorowego Stowarzyszenia, podziękowała mu za okazaną pomoc i wsparcie.

W spotkaniu w ŚDS w Krzepicach, obok jego personelu oraz rodziców i opiekunów podopiecznych placówki, samorządowców Powiatu reprezentowali także m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Kłobuckiego Zbigniew Pilśniak oraz Członek Zarządu Powiatu Józef Borecki.

Warto wspomnieć że ŚDS w Krzepicach  razem z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Hutce i Dankowicach, Dziennym Domem Senior+ oraz Dziennym Domem Opieki Medycznej stanowią sieć placówek dedykowanych opiece nad osobami potrzebującymi pomocy - niepełnosprawnymi oraz w podeszłym wieku.

Życzymy ŚDS-owi w Krzepicach, wielu, kolejnych lat sukcesów w działaniach na rzecz opieki nad wymagającymi szczególnej troski mieszkańcami powiatu!   

Samorządowcy Powiatu Kłobuckiego dla mieszkańców z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

8 luty 2022 39 zdjęć