do góry
ikonaPowiat Kłobucki - bez smogu żyje się lepiejikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Rozwój gospodarczy regionu - spotkanie w Częstochowie

27 Marzec 2019
kategoria:
Aktualności

27 marca, w Częstochowie  odbyło się  spotkanie w ramach konferencji pn. "Polska Strefa Inwestycji - Możliwości wsparcia finansowego dla firm planujących inwestycje". W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów, Politechniki Częstochowskiej, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i przedsiębiorcy. Rozmawiano o możliwościach rozwoju gospodarczego naszego regionu w tym o możliwościach pozyskania środków na inwestycje. Na zaproszenie organizatorów konferencji, Powiat Kłobucki reprezentowali Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia.             
W trakcie środowego spotkania, Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Prezes KSSE Janusz Michałek  podpisali umowę o współpracy między miastem Częstochowa i KSSE. W trakcie dyskusji rozmawiano także o możliwościach inwestycyjnych na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej utworzonej w Krzepicach.      
Organizatorami dwudniowej konferencji są Urząd Miasta Częstochowy, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Śląski Urząd Marszałkowski w Katowicach.