Rocznica wyzwolenia Kłobucka

18 Styczeń 2021

17 stycznia przypada kolejna rocznica wyzwolenia Kłobucka spod okupacji niemieckiej. Z tej okazji kwiaty w miejscach pamięci narodowej złożyli przedstawiciele samorządu powiatowego oraz kłobuckich kombatantów.

Ważna jest pamięć o tamtych wydarzeniach, każdego roku odbywały się apele rocznicowe w tym roku ze względu na pandemie przedstawiciele władz złożyli kwiaty. W uroczystości udział wzięli Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, członkowie Zarządu, Wicestarosta Zdzisława Kall i Maciej Biernacki oraz przedstawiciele formacji mundurowych major Cezary Kubiak i chorąży sztabowy Józef Chyra. Zebrani wspomnieli także postać nieżyjącego już niestety Prezesa Honorowego Kłobuckich Kombatantów kpt. Zygmunta Grzybowskiego.

"Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim