ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Promocja podoficerów służby więziennej w naszym powiecie

22 Lipiec 2019

18 lipca 2019 r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, odbyła się uroczysta promocja uczestników szkolenia z korpusu podoficerskiego Służby Więziennej.

W bieżącym roku, promocję uzyskało 119 funkcjonariuszy, składając egzaminy po odbyciu szkolenia. Komendant Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, ppłk Dariusz Małolepszy wyróżnił za wyniki w nauce, wzorową postawę oraz zaangażowanie na rzecz Ośrodka i jego projektów, dziesięciu słuchaczy.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Służby Więziennej i innych służb mundurowych a także reprezentanci lokalnych władz samorządowych, m.in.: Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Beata Kocik, Wicestarosta Kłobucki Zdzisława Kall i Wójt Gminy Popów Jan Kowalik. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Wojskowej z Bytomia a w promocji uczestniczyły także,  rodziny i bliscy promowanych funkcjonariuszy.

Wicestarosta Zdzisława Kall pogratulowała  wyróżnionym funkcjonariuszom, szczególnie dziękując za zaangażowanie  funkcjonariuszy odbywających szkolenie oraz całego Ośrodka w Kulach, na rzecz dzieci z prowadzonych przez samorząd powiatowy placówek opiekuńczo-wychowawczych i Domu Dziecka.