do góry
ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Profesor Zembala pogratulował maturzystom

23 Wrzesień 2020
kategoria:
Aktualności

Starostwo Powiatowe w Kłobucku zorganizowało 17 września 2020 roku, uroczyste spotkanie, na którym uhonorowano dyrekcje, wychowawców klas maturalnych oraz tegorocznych maturzystów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego.

Do matury przystąpiło 220 uczniów, a zdawalność egzaminu maturalnego, w sesji czerwcowej w szkołach naszego powiatu wyniosła 81.82%, dając Powiatowi Kłobuckiemu zaszczytne I miejsce wśród 36 powiatów i miast na prawach powiatu, w województwie śląskim.

Wynik ten przewyższa o 7.82 punktów procentowych średnią krajową, która wyniosła 74%. Jesteśmy również liderem, biorąc pod uwagę wyniki w poszczególnych typach szkół. Nasze licea ogólnokształcące osiągnęły wynik na poziomie 87.32%, tym samym przewyższając ponad 6 punktów procentowych średnią krajową, która wyniosła 81.10%. Absolwenci techników z wynikiem zdawalności na poziomie 73.03% byli lepsi o prawie 11 punktów procentowych od średniej krajowej, wynoszącej 62.20%. Wygląda na to, że przewaga i rekordowy wynik staną się udziałem naszych uczniów i szkół, również po sesji wrześniowej.

Za Powiatem Kłobuckim uplasowali się: Miasto Częstochowa z wynikiem 72.32%, Powiat Lubliniecki z wynikiem 70.19%, Powiat Myszkowski z wynikiem 64.16% oraz Powiat Częstochowski z wynikiem 55.81%.

Gratulacje za najwyższe wyniki matur, drugi rok z rzędu w województwie śląskim, zarówno dla gron pedagogicznych jak i absolwentów, złożyli zaproszonym Starosta Kłobucki - Henryk Kiepura, Wicestarosta - Zdzisława Kall, Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego - Józef Borecki oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie - Alicja Janowska.

Wyróżnione również zostały osoby zaangażowane w produkcję przyłbic, które były bezpłatnie przekazywane instytucjom najbardziej potrzebującym w czasie panującej pandemii.

W spotkaniu uczestniczył również, gość honorowy prof. Marian Zembala, który wygłosił ciekawy wykład dotyczący swojej drogi naukowej.

Podczas spotkania, zaproszonym przedstawicielom szkół wręczono kwiaty, podziękowania, a dodatkowo dyrektorom szkół pamiątkowe upominki. Zebrani goście mieli również możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej przedstawiającej zrealizowane oraz zaplanowane inwestycje w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego.

Profesor Zembala pogratulował maturzystom

18 wrzesień 2020 34 zdjęć