do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Praktyki zawodowe uczniów Zespołu Szkół Nr 1 pod skrzydłami Zeusa

07 Październik 2021
kategoria:
Aktualności

65 uczniów kłobuckiego Zespołu Szkół Nr 1 przywitało w Grecji nowy rok szkolny. Przedstawiciele 5 kierunków kształcenia: technik informatyk, technik mechanik o specjalności CNC, technik pojazdów samochodowych, technik logistyk oraz mechanik pojazdów samochodowych praktykowało  przez dwa tygodnie w regionie Pierii.

Realizowali projekt: „Europejski staż gwarancją sukcesu zawodowego”, sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe.

W Platamonas, u stóp Olimpu z opiekunami: Katarzyną Stefaniak, Iloną Dobringer-Jaworską, Mirosławem Cebulą, Jackiem Rudzkim, Grzegorzem Biernackim i Grzegorzem Garbaciakiem uczniowie doskonalili swoje umiejętności i poszerzali zawodową wiedzę. Samochodziarze pod okiem greckich mechaników naprawiali pojazdy, CNC-owcy początkowo składali maszyny w warsztacie by ostatecznie szlifować swoje umiejętności komputerowe z wykorzystaniem programów CAD-owskich. Wspierali ich w tych działaniach logistycy i informatycy, również pracując przy komputerze z wykorzystaniem jednak innych programów stosowanych w ich branżach.

Był czas na pracę i na przyjemności.  Uczestnicy mogli podziwiać greckie cudowności: wiszące klasztory-Meteory, złoty piasek na Skiathos, Białą Wieżę w Thesalonikach czy zagubioną wśród drzew masywu Olimpu górską wioskę Paleios Pantaleimon ze świętą ikoną patrona rodzin. Zdobyli także masyw górski nad schroniskiem Stavros, wąwóz Epineas, w międzyczasie odpoczywając w malowniczym miasteczku Litohoro.

W kraju, gdzie na zawsze w piłkarskiej historii pozostaną dokonania wielkich Polaków: Kazimierza Górskiego, Andrzeja Strejlau i Jacka Gmocha którzy u przeciwników ,,szukali pięt Achillesa i dzięki temu wygrywali” nie zabrakło też sportowych zmagań. Na plaży rozgrywane były mecze piłki siatkowej, soccer beach, zabawy w ciepłych falach Morza Egejskiego i kąpiele słoneczne....

W pamięci wszystkich na długo pozostanie ta wielka grecka przygoda, a zaszczepieni miłością do podróży, pełni wrażeń i nowych doświadczeń z optymizmem i zapałem wkroczymy w ten rok szkolny.