Powstało nowe Koło Gospodyń Wiejskich w naszym powiecie

11 Marzec 2019

27 lutego 2019 roku odbyła się uroczysta i oficjalna inauguracja działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Kłobucku pod nazwą „Zagórzanka”, do którego należy 39 członków.

W uroczystym otwarciu udział wzięli zaproszeni goście m. in.: Wicestarosta Zdzisława Kall, dyrektor Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Żaneta Sikora, oraz przyjaciel KGW „Zagórzanka” pan Jarosław Kasprzyk. Na powitanie, członkowie KGW „Zagórzanka” podziękowali Starostwu i dyrektorowi Dziennego Domu Seniora za udostępnienie pomieszczenia, a także zaśpiewali kilka piosenek.

Proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ks. Grzegorz Banasiak poświęcił nowo powstałe koło, dla którego mottem przewodnim jest myśl: …  „Te zwyczaje regionalne chcemy pielęgnować, twórczo pracować i nie próżnować. Wszystko to robić dla  potomnych, by nie zatraci  naszej tożsamości.”