Powiatowy Dzień Kobiet z udziałem kilkuset Pań

12 Marzec 2024

W dniu 9 marca br. w Hali Sportowej Powiatu Kłobuckiego w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbył się Powiatowy Dzień Kobiet. Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem, gdyż przybyło na nią kilkaset kobiet z całego Powiatu Kłobuckiego.

Powiatowy Dzień Kobiet odbył się pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Pana Henryka Kiepury.

Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Kłobucku. Współorganizatorami imprezy byli: Samorząd Województwa Śląskiego, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku.

Wśród gości znaleźli się m.in.: Poseł na Sejm RP Pan Henryk Kiepura, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Pan Stanisław Gmitruk, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Pan Grzegorz Boski, Przewodniczący Rady Powiatu Kłobuckiego Pan Zbigniew Pilśniak, Starosta Powiatu Kłobuckiego Pani Zdzisława Kall, Wicestarosta Pani Aneta Kiepura, członkowie Zarządu Powiatu Kłobuckiego - Pan Józef Borecki i Pan Krzysztof Nowak, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku Pan Jacek Rudzki, radni Rady Powiatu Kłobuckiego, wójtowie, burmistrzowie, przewodniczący rad gmin, sekretarze gmin z terenu całego Powiatu Kłobuckiego.

Podczas pierwszej części uroczystości przedstawiciele Samorządu Województwa Śląskiego – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Pan Stanisław Gmitruk oraz Członek Zarządu Województwa Śląskiego Pan Grzegorz Boski, wręczyli Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Złota odznakę otrzymał Pan Marian Góra, natomiast srebrną odznakę Pani Jadwiga Kubat.

Zaproszeni goście złożyli wszystkim Paniom życzenia oraz wręczyli kwiaty z okazji ich pięknego święta. W drugiej części uroczystości wystąpiła stypendystka Powiatu Kłobuckiego w dziedzinie muzyki Jagoda Wypych. Następnie do zabawy wszystkie Panie porwał Krzysztof Drynda wraz z zespołem prezentując widowisko muzyczne pt. „Gdy nam śpiewał Krzysztof Krawczyk”. Na zakończenie wieczoru odbyła się loteria fantowa. Rozlosowano 100 upominków, których fundatorem był Samorząd Województwa Śląskiego w ramach realizowanego programu „Śląskie dla kobiet”, Powiat Kłobucki, Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku oraz Zespół Szkół Nr 2 w Kłobucku. Wśród upominków znalazły się zestawy gadżetów od Samorządu Województwa śląskiego, książki o tematyce kulinarnej, ogrodniczej czy krawieckiej, obrazy namalowane przez naszych uczniów szkół ponadpodstawowych dla których Powiat Kłobucki jest organem prowadzącym, podczas powiatowego pleneru malarskiego, dwudaniowe obiady przygotowane przez uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, pizze upieczone przez uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół Nr 2 w Kłobucku oraz gadżety powiatowe.

Wszystkim Paniom życzymy wszystkiego co najlepsze!