ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

I sesja Rady Powiatu Kłobuckiego VII kadencji (2024- 2029)

09 Maj 2024

6 maja, zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Częstochowie odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Kłobuckiego nowej, VII kadencji samorządu powiatowego.
Inauguracyjna sesja poświęcona była ustaleniom składu personalnego najważniejszych osób zarządzających w bieżącej kadencji Radą Powiatu i Starostwem Powiatowym.
I tak, zgodnie z uchwałami podjętymi przez radnych w trakcie sesji w prezydium Rady Powiatu znaleźli się:
Radny Zbigniew Pilśniak jako Przewodniczący Rady Powiatu a Wiceprzewodniczącymi Rady zostali Radna Małgorzata Puchała-Augustyn i Radny Wojciech Kempa.
Następnie, Starostą Kłobuckim został wybrany Radny Dariusz Pilśniak, który zaproponował następujący skład Zarządu Powiatu:
- na stanowisko Wicestarosty: Karol Wers spoza składu Rady Powiatu
- na stanowiska Etatowych Członków Zarządu Powiatu: Radna Zdzisława Kall i Beata Przybylska spoza składu Rady Powiatu
- na stanowisko Nieetatowego Członka Zarządu Powiatu: Radna Aneta Kiepura.
Rada Powiatu, przychyliła się do propozycji Starosty Dariusza Pilśniaka i przyjmując stosowną uchwałę zatwierdziła skład osobowy Zarządu Powiatu Kłobuckiego, jak powyżej.