ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Pankach

09 Maj 2017

W niedzielę 7 maja przy Hali Sportowej w Pankach odbyły się coroczne Powiatowe Obchodny Dnia Strażaka.

Organizatorami uroczystości było Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Gmina Panki oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Główną część święta zainaugurowało podniesienie flagi na maszt i odegranie hymnu państwowego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, pełniący funkcję Prezesa ZP ZOSP RP, dziękując strażakom za trud i poświęcenie w ochronie zdrowia i życia mieszkańców Powiatu Kłobuckiego.

W trakcie obchodów odznaczono zasłużonych strażaków, a na cześć tych, którzy odeszli Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Zajączek Pierwszych odegrała utwór pt. „Cisza”. W dalszej części oficjalnych obchodów wystąpili zaproszeni goście, m.in.: Przewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk, Wójt Gminy Panki Bogdan Praski, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku Zbigniew Desperak, reprezentant Nadleśnictwa Kłobuck Nadleśniczy Grzegorz Półtorak. Starostwo Powiatowe reprezentowali Starosta Henryk Kiepura, Wicestarosta Maciej Biernacki oraz Członek Zarządu Krzysztof Nowak oraz Radni Rady Powiatu i Radni Rad Gmin.

Liczna grupa strażaków otrzymała wysokie wyróżnienia za wieloletnią działalność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękowania i nagrody otrzymała także grupa dzieci - uczestników konkursów organizaowanych przez Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Kłobuck.

Następnie mieszkańcy przybyli na uroczystość mogli uczestniczyć w pokazie wozów strażackich, sprzętu hydraulicznego i osobistego wyposażenia strażaków.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Pankach

9 maj 2017 50 zdjęć