do góry
Strona główna Aktualności

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Krzepicach

15 Maj 2018
kategoria:
Aktualności

W niedzielę 13 maja na Rynku w Krzepicach odbyły się doroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2018.

Organizatorami uroczystości było Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Gmina Krzepice oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu, kombatantów a także samych strażaków oraz młodzieżowej orkiestry dętej z Krzepic. Następnie odbył się przejazd samochodów bojowych z jednostek OSP uczestniczących w obchodach. Po podniesieniu flagi państwowej i po hymnie, okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, pełniący funkcję Prezesa ZP ZOSP RP. Podziękował strażakom za trud i poświęcenie w ochronie zdrowia i życia mieszkańców Powiatu Kłobuckiego i pogratulował im obywatelskiej i patriotycznej postawy, za którą tak wysoko cenią ich mieszkańcy.

Następnie odznaczono zasłużonych strażaków o największym stażu w ochotniczej służbie oraz przedstawicieli lokalnych samorządów zaangażowanych w działalność OSP w naszym powiecie. Podziękowania i nagrody wręczono także grupie dzieci - uczestników konkursów organizowanych przez Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Kłobuck.

W obchodach, które obserwowali mieszkańcy Krzepic i okolic, zabrali także głos, przemawiając do zebranych, goście zaproszeni przez organizatorów, w tym m.in.: rodowity Krzepiczanin profesor Marian Zembala, były Minister Zdrowia, Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Przewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk i Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia. Pośród innych gości byli także m.in.:  Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Wójtowie Bożena Wieloch, Bolesław Świtała, Bogdan Sośniak i Henryk Krawczyk, radni powiatowi i gminni, panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Genowefą Koślik Przewodniczącą Rady Powiatowej, kombatanci, policjanci, strażacy PSP. Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak i Członkowie Zarządu Powiatu Józef Borecki i Krzysztof Nowak oraz radni.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Krzepicach

15 maj 2018 44 zdjęć