do góry
ikona25 lutego 2019 roku (poniedziałek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Kłobucku.
Strona główna Aktualności

Powiat wspiera rynek pracy

23 Luty 2018
kategoria:
Aktualności
 

W dniu 21 lutego 2018 roku w Wilkowiecku odbyło się spotkanie pod tytułem ,,Pracodawco, zainwestuj w potencjał kadrowy i przyjdź na spotkanie’’. Gospodarzami spotkania było Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Kłobucku.

Na zaproszenie Starosty Henryka Kiepury przybyli przedsiębiorcy z terenu powiatu kłobuckiego, którzy aktywnie brali udział w spotkaniu.

Wśród osób zaproszonych znalazł się m.in. Jerzy Ostrowski z Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, który zaprezentował szerokie spektrum usług rozwojowych z których mogą skorzystać przedsiębiorcy w celu podniesienia kwalifikacji swojej kadry. Ponadto, Jerzy Ostrowski zaprezentował różne formy dofinansowania na szkolenia i doradztwo dla firm oraz ich pracowników.

Następnie zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kłobucku Ewelina Kotkowska wygłosiła prelekcję dotyczącą bazy usług rozwojowych oraz przedstawiła nową ofertę PUP dla pracodawców, a kierownik działu pośrednictwa PUP Katarzyna Sołtys wyjaśniła nowe zasady zatrudniania cudzoziemców.

Ostatnim punktem programu była prelekcja kierownika oddziału informatycznego Starostwa Powiatowego w Kłobucku Grzegorza Pietruszki, który szczegółowo omówił Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych dotyczące wszystkich podmiotów, które przetwarzają dane osobowe. Przedsiębiorcy zostali również poinformowani o możliwości skorzystania z profilu zaufanego ePUAP, który można potwierdzić w Starostwie Powiatowym w Kłobucku przy ul. Księdza I. Skorupki 46, pokój 207.

Gospodarze spotkania Starosta Kłobucki Henryk Kiepura oraz Dyrektor PUP w Kłobucku Małgorzata Szymanek podziękowali wszystkim zaproszonym gościom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.