Powiat pomaga Związkowi Młodzieży Wiejskiej w integracje młodzieży z naszego regionu

28 Marzec 2024

26 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłobucku, Starosta Zdzisława Kall oraz Wicestarosta Aneta Kiepura podpisały umowę o wsparcie finansowe warsztatów edukacyjnych dla młodzieży z Powiatu Kłobuckiego o nazwie "Od ziarenka do bochenka".

Mają one na celu podnieść wiedzę młodzieży o tradycyjnym rolnictwie, dawnych obyczajach wiejskich oraz sposobach wytwarzania chleba. Ponadto w ramach warsztatów uczestnicy poznają historię Krzepic- jednego z najstarszych miast w regionie oraz Zwierzyńca i innych okolicznych miejscowości.

Umowę w imieniu Zarządu Powiatowego Związku Młodzieży Wiejskiej podpisał Prezes Marcin Podgórski. Podczas podpisywanie umowy obecni byli również, członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego  Mariusz Mandat oraz Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZMW Wojciech Kempa.