Starostwo wspiera Koła Gospodyń Wiejskich

24 Kwiecień 2024

Powiat od wielu lat, realizuje we współpracy z paniami zrzeszonymi w lokalnych KGW, liczne przedsięwzięcia, które wpisały się do kalendarium kulturalnego ziemi kłobuckiej.

W ofercie na realizacje zadań publicznych przedstawionej w tym roku przez Stowarzyszenie Rady Powiatowej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kłobuckiego, znajdują trzy sztandarowe wydarzenia: Powiatowe Święto Truskawki, Powiatowy Przegląd Przyśpiewek i Piosenek Ludowych zespołów śpiewaczych KGW oraz Powiatowe Święto Ziemniaka.

Celem każdego z projektów jest powrót do lokalnej tradycji wsi i jej kultywowanie. Starosta Kłobucki Zdzisława Kall wraz z  Wicestarostą Anetą Kiepurą, podpisały umowę o wsparcie finansowe kwotą 11 tys. zł, wyżej wymienionych projektów. Ze strony Stowarzyszenia umowę podpisały Prezes Alicja Podgórska i Wiceprezes Janina Koślik, podczas podpisywania umowy obecna, była również Joanna Szymańska p.o. przewodniczącej Rady Powiatowej KGW.

Starostwo wspiera Koła Gospodyń Wiejskich

24 kwiecień 2024 2 zdjęć