Powiat Kłobucki uczcił rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

04 Maj 2022

Samorząd Powiatu Kłobuckiego, jak co roku aktywnie uczestniczył w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Kłobucku.

Starosta - Henryk Kiepura, Przewodniczący Rady Powiatu - Zbigniew Pilśniak, Wicestarosta Zdzisława Kall oraz Członek Zarządu Krzysztof Nowak wraz z pocztem sztandarowym Powiatu, wzięli udział w uroczystościach uczczenia, przypadającej w bieżącym roku, 231 rocznicy Konstytucji z 3 Maja.

Na tegoroczne uroczystości złożyły się: msza w kościele św. Marcina oraz pochód uczestników obchodów - mieszkańców powiatu połączony ze złożeniem kwiatów. Prócz wspomnianych powyżej przedstawicieli samorządu powiatowego, znaleźli się w nim m.in. reprezentanci: samorządu gminy Kłobuck, kombatantów, policji, straży pożarnej, górników, harcerzy i szkół wraz ze swoimi pocztami sztandarowymi. Uczestnicy pochodu złożyli wiązanki kwiatów przy tablicy poświęconej Józefowi Piłsudskiemu oraz pod pomnikami Władysława Sebyły i Matki Polki. Na zakończenie zaprezentował się również zespół śpiewaczy „Kłobuczanie”.

Powiat Kłobucki uczcił rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

5 maj 2022 27 zdjęć