ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Powiat Kłobucki otwiera strzelnicę dla młodzieży szkolnej

08 Luty 2023

W powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku, na ul. I.Skorupki 46, Starosta Kłobucki wraz z Zarządem Powiatu, dyrekcją szkoły oraz Szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie dokonał uroczystego otwarcia strzelnicy elektronicznej.
Starostwo Powiatowe złożyło projekt w naborze organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej w wysokości i w postepowaniu kwalifikacyjnym uzyskało 134 300,00 zł na przygotowanie pomieszczenia i zakup wyposażenia strzelnicy wirtualnej. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 170 000,00 zł. Wkład własny wyniósł  35 700,00 zł.
Strzelnica stanowi kompletny, multimedialny, system  treningowy umożliwiający prowadzenie ćwiczeń w strzelaniu, dla czterech osób jednocześnie, z  użyciem karabinków lub pistoletów. Pomieszczenie, strzelnicy wyposażono w ekran projekcyjny oraz szafy na repliki broni i wojskowe maty strzeleckie. Laserowe symulatory – repliki czterech karabinków i czterech pistoletów działających w systemie rzeczywistości wirtualnej to główne wyposażenie strzelnicy. Ze strzelnicy będzie korzystać młodzież nie tylko z klas mundurowych.
To kolejne działanie Starostwa Powiatowego w Kłobucku podnoszące wysoki standard bazy edukacyjnej szkół średnich Powiatu Kłobuckiego.
„Od lat prowadzimy działania skierowane na patriotyczne i obronne wychowanie i przygotowanie młodzieży” – mówi Henryk Kiepura Starosta Powiatu Kłobuckiego – „Planujemy już następne działania aby zwiększyć możliwości edukacyjne dla naszej młodzieży, w tym zakresie.”